Urodziny: 24 lutego 1955
 
Steve Jobs
© Steve Jobs/Apple Inc.

24 lutego 1955 roku w San Francisco, przyszedł na świat jeden z najważniejszych ludzi związanych z rewolucją informatyczną 20 wieku.

Steve Jobs bo o nim mowa, to bez dwóch zdań genialny wizjoner oraz nietuzinkowa postać. Od najmłodszych lat przejawiał swoją inteligencję i przez to stwarzał spore problemy szkolne. Ambitny, perfekcyjny i bezpośredni otarł się w swojej karierze o takie firmy jak Hewlett Packard czy Atari!

Najbardziej znany jest jednak oczywiście ze swojej roli we współtworzeniu jednej z najpotężniejszych marek w branży - firmy Apple. W połowie lat 80-tych po wewnętrznym konflikcie stworzył własną firmę NeXT opracowując równie wizjonerskie komputery NeXTCube oraz system operacyjny NeXTSTEP, który po powrocie Steve'a do firmy Apple w drugiej połowie lat 90-tych, dał podwaliny całej nowej gamie produktów firmy Apple, przywracając jej znów dawny blask. Cała gama nowych produktów w tym iMac, iBook, and Power Mac G4, system Mac OS X i rozwiązanie umów licencyjnych z producentami klonów komputerów Macintosh to zasługa Steve'a, który na nowo wzmocnił pozycję Apple na rynku, przejmując jednocześnie stałą funkcję CEO.

W październiku 2003 roku zdiagnozowano u Steve'a raka trzustki, z którym wiązały się późniejsze problemy zdrowotne. Steve Jobs odszedł przedwcześnie w wieku 56 lat, w swoim domu w Palo Alto w dniu 5 października 2011 roku... 😢

Niepowetowana strata...
Pozostałe artykuły

Premiera konsoli Sega Dreamcast

Premiera: 27 listopada 1998r.
Producent: Sega

27 listopada 1998 roku korporacja Sega wydała w Japonii swoje najnowsze dziecko - konsolę Dreamcast - pierwszą konsolę telewizyjną szóstej generacji.

Czytaj więcej...
 

SDI - pierwsza komercyjna usługa dostępu do stałego łącza internetowego w ofercie Telekomunikacji Polskiej

Data wydarzenia: 29 listopada 1999r.
Producent: Telekomunikacja Polska / Ericsson

Rozpowszechnienie stałego dostępu do internetu zmieniło nas oraz otaczający nas świat, ale jeszcze 20 lat temu nie było wcale tak różowo. W Polsce stały i względnie przystępny dostęp do internetu w ofercie narodowego dostawcy telekomunikacyjnego pojawił się 29 listopada 1999 roku, dzięki pilotażowej usłudze Telekomunikacji Polskiej, zwanej "Szybki Dostęp do Internetu", w skrócie SDI.

Czytaj więcej...
 

Powstanie firmy Atari

Data wydarzenia: 27 czerwca 1972r.
Producent: Atari

50 lat temu, 27 czerwca 1972 roku w słonecznym Sunnyvale w stanie Kalifornia powstała firma, która zdefiniowała pojęcie elektronicznej rozrywki. Atari Inc. złożone przez Nolana Bushnella i Teda Dabney, stało się pionierem gier zręcznościowych (arcade), a także liczącym się producentem domowych konsol do gier oraz komputerów osobistych.

Czytaj więcej...
 

Zapowiedź konsoli Atari 7800 ProSystem

Data wydarzenia: 21 maja 1984r.

21 maja 1984 roku firma Atari (jeszcze jako Time Warner) zapowiedziała nową konsole do gier Atari 7800 ProSystem, która dzięki customowemu procesorowi SALLY (modyfikacji znanego MOS 6502) oraz układowi graficznemu MARIA, potrafiła poruszyć jednocześnie do 100 obiektów na ekranie w palecie 256 kolorów, a to ówcześnie było nie lada wyczynem!

Czytaj więcej...
 

Komentarze do artykułu