Powstanie: 8 lutego 1991

Ocena użytkowników: 5 / 5

 
Powstanie studia Silicon & Synapse (Blizzard Entertainment)
© Blizzard Entertainment Inc.

W dniu 8 lutego 1991 roku przyszło na świat studio Silicon & Synapse znane później jako Blizzard Entertainment, Inc.

Początkowo znane jako Silicon & Synapse, później Chaos Studios, aż wreszcie od 1994 roku studio Blizzard Entertainment, wydało na świat wiele niezapomnianych tytułów, przenosząc nas w nowe magiczne i fascynujące światy!

Jako wikingowie Eryk, Olaf i Baleog łamaliśmy głowy nad kolejnymi misjami, aby pokonać Tomatora i powrócić do rodzimej wioski w grze Lost Vikings. W krainie Azeroth ze świata gry Warcraft walczyliśmy z Orkami, a do Tristram przybyliśmy aby pokonać samego Pana Ciemności w grze Diablo. Aż wreszcie stoczyliśmy epickie bitwy pokonując Overmind'a na rodzimej planecie Protosów - Aiur w gwiezdnym Starcraft! Ciężko też zliczyć godziny i prepaidy wydane na World of Warcraft.

Każdy z tytułów znajdujących się na grafice przewodniej znajduje się na wielu listach gier wszech czasów, jako programistyczne i artystyczne dzieła, które po dziś dzień zachwycają i zachęcają do ponownego rozegrania!

Pozostałe artykuły

Premiera Sony PSX

Premiera: 13 grudnia 2003
Producent: Sony

13 grudnia 2003 roku w Japonii miała miejsce premiera wyjątkowego urządzenia - Sony PSX. W swojej postaci PSX było połączeniem konsoli PlayStation 2 (ze wsteczną kompatybilnością z grami oraz akcesoriami oryginalnego PlayStation), z cyfrową nagrywarką HDD oraz odtwarzaczem DVD.

Czytaj więcej...
 

Prezentacja komputera osobistego Atari 1200XL

Premiera: 13 grudnia 1982
Producent: Atari

13 grudnia 1982 roku w Nowym Jorku odbyła się konferencja prasowa Atari Inc., podczas której zaprezentowano komputer Atari 1200XL, wyposażony w 64kB pamięci oraz m.in. obsługę aż 256 kolorów (16 kolorów w 16 odcieniach).

Czytaj więcej...
 

Premiera konsoli Sega Saturn

Premiera: 22 listopada 1994
Producent: Sega

22 listopada 1994 roku, na półki sklepowe w Japonii trafił Saturn - nowej generacji 32-bitowa konsola firmy Sega.

Czytaj więcej...
 

Premiera konsoli Nintendo Wii

Premiera: 19 listopada 2006
Producent: Nintendo

19 listopada 2006 roku, konsola siódmej generacji Nintendo Wii pojawiła się na półkach sklepowych w Stanach Zjednoczonych, a dokładniej w sklepie ToysRus na nowojorskim Times Square (fot.)

Czytaj więcej...
 

Komentarze do artykułu