Studio: Polyphony Digital
Premiera: 23 grudnia 1997
 
Premiera Gran Turismo
© Sony/Polyphony Digital

23 grudnia 1997 roku, po 5 długich latach powstawania, swoją Japońską premierę miała najlepiej sprzedająca się gra na konsolę Sony PlayStation (10.850.000 sprzedanych egzemplarzy!).

Gran Turismo to bez wątpienia hit, który w samej Japonii osiągnął status podwójnej platyny. Ciężka praca programistów z Polyphony Digital opłaciła się - GT zebrał stos prestiżowych nagród oraz średnią ocen powyżej 95% będąc jedną z najlepszych gier wyścigowych oraz jedną z najlepszych gier wszech czasów.

Co czyniło GT tak wyjątkowym tytułem? Grafika, mnogość licencjonowanych samochodów (140!), opcji ich tuningu oraz model jazdy zgodnie z podtytułem "The Real Driving Simulator" !

Gran Turismo był też jednym z pierwszych tytułów obsługujących nowy kontroler Sony Dual Shock, który dodatkowo wpływał na odczucia z jazdy.

Pozostałe artykuły

Jack Tramiel rezygnuje z pełnienia funkcji w Commodore International

Data wydarzenia: 13 stycznia 1984

13 stycznia 1984 roku (ówcześnie w piątek 13-go...), Jack Tramiel niespodziewanie zrezygnował z pełnienia funkcji w zarządzie firmy Commodore International, której poświęcił połowę swojego życia, po czym zniknął na niemal 4 miesiące [1]. To był prawdziwy szok dla branży oraz akcjonariuszy, zwłaszcza w sytuacji ogromnego triumfu związanego ze sprzedażą komputera Commodore 64 i spektakularnego w branży przychodu w 1983r. sięgającego miliarda dolarów.

Czytaj więcej...
 

Powstanie pierwszego polskiego joysticka

Data wydarzenia: 28 października 1984

28 października 1984r. powstał pierwszy polski joystick. Konstruktorem tego wynalazku jest Andrzej Krawczyński senior - elbląski elektronik i elektrotechnik, należący do branżowej awangardy lat 70. i 80. minionego wieku.

Czytaj więcej...
 

Intel oraz AMD podpisują wstępną umowę o wymianie technologii dotyczącej mikroprocesorów

Data wydarzenia: 12 października 1981

W związku z wyborem procesora Intel 8086 jako "mózgu" komputera IBM PC, firma IBM wymagała dywersyfikacji dostawcy procesora dla swojego flagowego produktu. Wybór padł na firmę Advanced Micro Devices (AMD), amerykańskiego producenta chipów, który został założony przez innych pracowników Fairchild Semiconductor, 1 maja 1969r.

Czytaj więcej...
 

Premiera Shadow Warrior (PC)

Studio: 3D Realms
Premiera: 12 września 1997

12 września 1997r. swoją premierę obchodzi Shadow Warrior, jedna z najbardziej wyjątkowych strzelanek pierwszoosobowych (FPS) w historii.

Czytaj więcej...
 

Komentarze do artykułu