Premiera: 7 października 1998
 
Pierwsze wydanie Komputer Świat w Polsce
© Ringier Axel Springer Polska

Komputer Świat to dawniejszy dwutygodnik, który ukazał się po raz pierwszy w kioskach, 7 października 1998 roku i do dnia dzisiejszego jest dostępny na rynku! Oczywiście nie jest to całkowicie polskie pismo, lecz wywodzi się z niemieckiego Computer Bild wydawnictwa Axel Springer.

Kosztując w chwili startu zaledwie 2zł (dwa złote!), pismo miało trafiać do początkujących adeptów wiedzy informatyczno-technologicznej, oferując wbrew pozorom bardzo ciekawą i przystępnie przedstawioną zawartość!

Były nowości, testy (dość obszerne i szczegółowe!), dział INTERNET, były też działy pokrewne traktujące o nowościach z zakresu telefonii komórkowej, audio-wideo-hi-fi oraz nieodzowne "poradniki dla początkujących i sztuczki dla ambitnych", jak możemy przeczytać z okładki.

Do dnia dzisiejszego, z racji dość niskiej jakości papieru (koszty!), zachowało się niewiele egzemplarzy w dobrym stanie i dlatego cieszy niezmiernie, że kilka pierwszych, fantastycznie zachowanych roczników Komputer Świat zostało uratowanych dosłownie spod śmietnika i trafiło do Milanówka, dzięki pomocy i zaangażowaniu grupy przyjaciół projektu.

Chcecie poczytać więcej i zobaczyć jak wyglądał KŚ ponad 23 lata temu? Zapraszam do pobrania kilku ciekawszych stron! 😀

Spis treści pierwszego wydania Komputer Świat w Polsce
Komentarze do artykułu