Powstanie: 1 kwietnia 1998
 
Powstanie studia Troika Games
© Troika Games

1 kwietnia 1998 roku powstało studio Troika Games (od tройка znaczącego po rosyjsku trójka/trójca).

Dlaczego trójka? Bowiem Tim Cain (m.in. producent, projektant i programista Fallout'a), Jason Anderson (główny designer Fallout'a) i Leonard Boyarsky (odpowiedzialny za chociażby powstanie postaci Vault Boy'a!) po odejściu ze studia Interplay stojącego za takimi hitami jak Fallout oraz Fallout 2 przy których nasi bohaterowie jak widać brali kluczowy udział, postanowili wziąć sprawy w swoje ręce.

Tym sposobem powstała "Trójca Games", której pierwszym a zarazem najbardziej rozpoznawalnym tytułem był wydany w sierpniu 2001 roku Arcanum: Of Steamworks and Magick Obscura (Arcanum: Przypowieść o Maszynach i Magyi) - fantastyczna i niepowtarzalna opowieść cRPG. Studio wydało również dwa inne tytuły w tym The Temple of Elemental Evil (Świątynia Pierwotnego Zła) z 2003 oraz Vampire: The Masquerade – Bloodlines z 2004r.

Niestety problemy natury finansowej zmusiły studio do zamknięcia, nie pozwalając dokończyć kolejnych projektów. Gracze ciągle marzą o ponownym zjednoczeniu "Trójcy" i powstaniu sequela Arcanum. Pomimo tego Cain, Anderson i Boyarsky pozostają nadal aktywni w branży, stojąc m.in za takimi hitowymi projektami gier jak Pillars of Eternity, Diablo III, The Outer Worlds czy Wasteland 2.

Gry studia Troika Games kupisz na GOG.com

Pozostałe artykuły

Premiera konsoli Sega Dreamcast

Premiera: 27 listopada 1998r.
Producent: Sega

27 listopada 1998 roku korporacja Sega wydała w Japonii swoje najnowsze dziecko - konsolę Dreamcast - pierwszą konsolę telewizyjną szóstej generacji.

Czytaj więcej...
 

SDI - pierwsza komercyjna usługa dostępu do stałego łącza internetowego w ofercie Telekomunikacji Polskiej

Data wydarzenia: 29 listopada 1999r.
Producent: Telekomunikacja Polska / Ericsson

Rozpowszechnienie stałego dostępu do internetu zmieniło nas oraz otaczający nas świat, ale jeszcze 20 lat temu nie było wcale tak różowo. W Polsce stały i względnie przystępny dostęp do internetu w ofercie narodowego dostawcy telekomunikacyjnego pojawił się 29 listopada 1999 roku, dzięki pilotażowej usłudze Telekomunikacji Polskiej, zwanej "Szybki Dostęp do Internetu", w skrócie SDI.

Czytaj więcej...
 

Powstanie firmy Atari

Data wydarzenia: 27 czerwca 1972r.
Producent: Atari

50 lat temu, 27 czerwca 1972 roku w słonecznym Sunnyvale w stanie Kalifornia powstała firma, która zdefiniowała pojęcie elektronicznej rozrywki. Atari Inc. złożone przez Nolana Bushnella i Teda Dabney, stało się pionierem gier zręcznościowych (arcade), a także liczącym się producentem domowych konsol do gier oraz komputerów osobistych.

Czytaj więcej...
 

Zapowiedź konsoli Atari 7800 ProSystem

Data wydarzenia: 21 maja 1984r.

21 maja 1984 roku firma Atari (jeszcze jako Time Warner) zapowiedziała nową konsole do gier Atari 7800 ProSystem, która dzięki customowemu procesorowi SALLY (modyfikacji znanego MOS 6502) oraz układowi graficznemu MARIA, potrafiła poruszyć jednocześnie do 100 obiektów na ekranie w palecie 256 kolorów, a to ówcześnie było nie lada wyczynem!

Czytaj więcej...
 

Komentarze do artykułu