Studio: Troika Games
Premiera: 22 sierpnia 2001
 
Premiera Arcanum: Przypowieść o Maszynach i Magyi (PC)

Arcanum: Of Steamworks and Magick Obscura, objawił się światu 22 sierpnia 2001 roku za sprawą studia Troika Games i ukazał graczom alternatywny, fantastyczny świat, gdzie magia spotyka się z czasem rewolucji przemysłowej.

Rewolucja ta spowodowała duże podziały społeczne i przykładowo magowie nie mogą korzystać z dobrodziejstwa kolei parowej, ze względu na ich niekorzystny wpływ na maszyny oraz mają zakaz wstępu do sklepów technologicznych. Z kolei w mieście Derenholm sam król zabronił budowy kolei ze względu... na zaburzenie magicznej aury, którą powodują maszyny.

Arcanum jest przykładem niesamowicie nieliniowej gry cRPG, w której jako jedyny ocalały z katastrofy sterowca IFS Zephyr, sterujemy poczynaniami naszego bohatera w celu ustalenia naszego pochodzenia jak i rozwikłania sprawy zamachu na sterowiec. Klasycznie rozpoczynamy grę od ustalenia parametrów naszej postaci, jej rasy, umiejętności i cech a nawet tła historycznego pochodzenia. A wybór jest niesamowicie bogaty, a każdy z nich wpływa bezpośrednio na nasze możliwości w trakcie gry. Najbardziej fantastyczne w Arcanum jest to, że możemy przejść grę jako elokwentny czarodziej lub jako bezwzględny psychopata, który umie jedynie używać spustu rewolwera. Rosnące drzewo postępujących umiejętności w trakcie postępów w grze jest również niebywale bogate!

Rysowana przepięknie kolorowa grafika oraz fantastyczna ścieżka dźwiękowa i dialogi, budują niesamowity klimat gry i dopełniają całości. Gra jest jednak wymagająca lecz satysfakcja z niej płynąca jest niesamowita i ponadczasowa. Można śmiało powiedzieć, że Arcanum to taki Fallout w świecie fantasy. Aby przekonać się o jej niepowtarzalnym klimacie wystarczy posłuchać załączonej poniżej ścieżki dźwiękowej - a najlepiej od razu skorzystać z okazji i zakupić ten wspaniały tytuł!

Arcanum: Przypowieść o Maszynach i Magyi kupisz na GOG.com

Soundtrack z gry Arcanum
Pozostałe artykuły

Premiera Sony PSX

Premiera: 13 grudnia 2003
Producent: Sony

13 grudnia 2003 roku w Japonii miała miejsce premiera wyjątkowego urządzenia - Sony PSX. W swojej postaci PSX było połączeniem konsoli PlayStation 2 (ze wsteczną kompatybilnością z grami oraz akcesoriami oryginalnego PlayStation), z cyfrową nagrywarką HDD oraz odtwarzaczem DVD.

Czytaj więcej...
 

Prezentacja komputera osobistego Atari 1200XL

Premiera: 13 grudnia 1982
Producent: Atari

13 grudnia 1982 roku w Nowym Jorku odbyła się konferencja prasowa Atari Inc., podczas której zaprezentowano komputer Atari 1200XL, wyposażony w 64kB pamięci oraz m.in. obsługę aż 256 kolorów (16 kolorów w 16 odcieniach).

Czytaj więcej...
 

Premiera konsoli Sega Saturn

Premiera: 22 listopada 1994
Producent: Sega

22 listopada 1994 roku, na półki sklepowe w Japonii trafił Saturn - nowej generacji 32-bitowa konsola firmy Sega.

Czytaj więcej...
 

Premiera konsoli Nintendo Wii

Premiera: 19 listopada 2006
Producent: Nintendo

19 listopada 2006 roku, konsola siódmej generacji Nintendo Wii pojawiła się na półkach sklepowych w Stanach Zjednoczonych, a dokładniej w sklepie ToysRus na nowojorskim Times Square (fot.)

Czytaj więcej...
 

Komentarze do artykułu