Studio: Troika Games
Premiera: 22 sierpnia 2001
 
Premiera Arcanum: Przypowieść o Maszynach i Magyi (PC)

Arcanum: Of Steamworks and Magick Obscura, objawił się światu 22 sierpnia 2001 roku za sprawą studia Troika Games i ukazał graczom alternatywny, fantastyczny świat, gdzie magia spotyka się z czasem rewolucji przemysłowej.

Rewolucja ta spowodowała duże podziały społeczne i przykładowo magowie nie mogą korzystać z dobrodziejstwa kolei parowej, że względu na ich niekorzystny wpływ na maszyny oraz mają zakaz wstępu do sklepów technologicznych. Z kolei w mieście Derenholm sam król zabronił budowy kolei ze względu... na zaburzenie magicznej aury, którą powodują maszyny.

Arcanum jest przykładem niesamowicie nieliniowej gry cRPG, w której jako jedyny ocalały z katastrofy sterowca IFS Zephyr, sterujemy poczynaniami naszego bohatera w celu ustalenia naszego pochodzenia jak i rozwikłania sprawy zamachu na sterowiec. Klasycznie rozpoczynamy grę od ustalenia parametrów naszej postaci, jej rasy, umiejętności i cech a nawet tła historycznego pochodzenia. A wybór jest niesamowicie bogaty, a każdy z nich wpływa bezpośrednio na nasze możliwości w trakcie gry. Najbardziej fantastyczne w Arcanum jest to, że możemy przejść grę jako elokwentny czarodziej lub jako bezwzględny psychopata, który umie jedynie używać spustu rewolwera. Rosnące drzewo postępujących umiejętności w trakcie postępów w grze jest również niebywale bogate!

Rysowana przepięknie kolorowa grafika oraz fantastyczna ścieżka dźwiękowa i dialogi, budują niesamowity klimat gry i dopełniają całości. Gra jest jednak wymagająca lecz satysfakcja z niej płynąca jest niesamowita i ponadczasowa 😍 Można śmiało powiedzieć, że Arcanum to taki Fallout w świecie fantasy. Aby przekonać się o jej niepowtarzalnym klimacie wystarczy posłuchać załączonej poniżej ścieżki dźwiękowej - a najlepiej od razu skorzystać z okazji i zakupić ten wspaniały tytuł!

Arcanum: Przypowieść o Maszynach i Magyi kupisz na GOG.com

Soundtrack z gry Arcanum
Pozostałe artykuły

Premiera Shadow Warrior (PC)

Studio: 3D Realms
Premiera: 12 września 1997

12 września 1997r. swoją premierę obchodzi Shadow Warrior, jedna z najbardziej wyjątkowych strzelanek pierwszoosobowych (FPS) w historii.

Czytaj więcej...
 

Premiera Battlefield 1942 (PC)

Studio: Electronic Arts
Premiera: 10 września 2002

10 września 2002 roku, przyszedł na świat Battlefield 1942, zapoczątkowując jedną z najbardziej rozpoznawalnych serii gier komputerowych oraz wytyczając nowe ścieżki dla strzelanek pierwszoosobowych FPS.

Czytaj więcej...
 

Premiera komputera Compaq Deskpro 386

Data wydarzenia: 9 września 1986
Producent: Compaq

9 września 1986 roku, branżę IT zelektryzowała premiera pierwszego komputera bazującego na przełomowym 32-bitowym procesorze Intel 80386. Nie było by w tym nic elektryzującego gdyby nie fakt, że nie dokonała tego firma IBM, a Compaq wraz z modelem Compaq Deskpro 386.

Czytaj więcej...
 

Premiera Legacy of Kain: Soul Reaver (PC)

Studio: Crystal Dynamics
Premiera PC: 8 września 1999

8 września 1999 roku swoją premierę dla komputerów osobistych PC miał Legacy of Kain: Soul Reaver - przygodowa gra akcji ze studia Crystal Dynamics, wydana pierwotnie na konsolę Sony PlayStation kilka tygodni wcześniej, 16 sierpnia 1999r. Posiadacze konsoli Sega Dreamcast musieli poczekać na nią aż do 27 stycznia 2000r.

Czytaj więcej...
 

Komentarze do artykułu