Studio: Troika Games
Premiera: 22 sierpnia 2001
 
Premiera Arcanum: Przypowieść o Maszynach i Magyi (PC)

Arcanum: Of Steamworks and Magick Obscura, objawił się światu 22 sierpnia 2001 roku za sprawą studia Troika Games i ukazał graczom alternatywny, fantastyczny świat, gdzie magia spotyka się z czasem rewolucji przemysłowej.

Rewolucja ta spowodowała duże podziały społeczne i przykładowo magowie nie mogą korzystać z dobrodziejstwa kolei parowej, że względu na ich niekorzystny wpływ na maszyny oraz mają zakaz wstępu do sklepów technologicznych. Z kolei w mieście Derenholm sam król zabronił budowy kolei ze względu... na zaburzenie magicznej aury, którą powodują maszyny.

Arcanum jest przykładem niesamowicie nieliniowej gry cRPG, w której jako jedyny ocalały z katastrofy sterowca IFS Zephyr, sterujemy poczynaniami naszego bohatera w celu ustalenia naszego pochodzenia jak i rozwikłania sprawy zamachu na sterowiec. Klasycznie rozpoczynamy grę od ustalenia parametrów naszej postaci, jej rasy, umiejętności i cech a nawet tła historycznego pochodzenia. A wybór jest niesamowicie bogaty, a każdy z nich wpływa bezpośrednio na nasze możliwości w trakcie gry. Najbardziej fantastyczne w Arcanum jest to, że możemy przejść grę jako elokwentny czarodziej lub jako bezwzględny psychopata, który umie jedynie używać spustu rewolwera. Rosnące drzewo postępujących umiejętności w trakcie postępów w grze jest również niebywale bogate!

Rysowana przepięknie kolorowa grafika oraz fantastyczna ścieżka dźwiękowa i dialogi, budują niesamowity klimat gry i dopełniają całości. Gra jest jednak wymagająca lecz satysfakcja z niej płynąca jest niesamowita i ponadczasowa 😍 Można śmiało powiedzieć, że Arcanum to taki Fallout w świecie fantasy. Aby przekonać się o jej niepowtarzalnym klimacie wystarczy posłuchać załączonej poniżej ścieżki dźwiękowej - a najlepiej od razu skorzystać z okazji i zakupić ten wspaniały tytuł!

Arcanum: Przypowieść o Maszynach i Magyi kupisz na GOG.com

Soundtrack z gry Arcanum
Pozostałe artykuły

Jack Tramiel rezygnuje z pełnienia funkcji w Commodore International

Data wydarzenia: 13 stycznia 1984

13 stycznia 1984 roku (ówcześnie w piątek 13-go...), Jack Tramiel niespodziewanie zrezygnował z pełnienia funkcji w zarządzie firmy Commodore International, której poświęcił połowę swojego życia, po czym zniknął na niemal 4 miesiące [1]. To był prawdziwy szok dla branży oraz akcjonariuszy, zwłaszcza w sytuacji ogromnego triumfu związanego ze sprzedażą komputera Commodore 64 i spektakularnego w branży przychodu w 1983r. sięgającego miliarda dolarów.

Czytaj więcej...
 

Powstanie pierwszego polskiego joysticka

Data wydarzenia: 28 października 1984

28 października 1984r. powstał pierwszy polski joystick. Konstruktorem tego wynalazku jest Andrzej Krawczyński senior - elbląski elektronik i elektrotechnik, należący do branżowej awangardy lat 70. i 80. minionego wieku.

Czytaj więcej...
 

Intel oraz AMD podpisują wstępną umowę o wymianie technologii dotyczącej mikroprocesorów

Data wydarzenia: 12 października 1981

W związku z wyborem procesora Intel 8086 jako "mózgu" komputera IBM PC, firma IBM wymagała dywersyfikacji dostawcy procesora dla swojego flagowego produktu. Wybór padł na firmę Advanced Micro Devices (AMD), amerykańskiego producenta chipów, który został założony przez innych pracowników Fairchild Semiconductor, 1 maja 1969r.

Czytaj więcej...
 

Premiera Shadow Warrior (PC)

Studio: 3D Realms
Premiera: 12 września 1997

12 września 1997r. swoją premierę obchodzi Shadow Warrior, jedna z najbardziej wyjątkowych strzelanek pierwszoosobowych (FPS) w historii.

Czytaj więcej...
 

Komentarze do artykułu