Studio: Troika Games
Premiera: 22 sierpnia 2001
 
Premiera Arcanum: Przypowieść o Maszynach i Magyi (PC)

Arcanum: Of Steamworks and Magick Obscura, objawił się światu 22 sierpnia 2001 roku za sprawą studia Troika Games i ukazał graczom alternatywny, fantastyczny świat, gdzie magia spotyka się z czasem rewolucji przemysłowej.

Rewolucja ta spowodowała duże podziały społeczne i przykładowo magowie nie mogą korzystać z dobrodziejstwa kolei parowej, że względu na ich niekorzystny wpływ na maszyny oraz mają zakaz wstępu do sklepów technologicznych. Z kolei w mieście Derenholm sam król zabronił budowy kolei ze względu... na zaburzenie magicznej aury, którą powodują maszyny.

Arcanum jest przykładem niesamowicie nieliniowej gry cRPG, w której jako jedyny ocalały z katastrofy sterowca IFS Zephyr, sterujemy poczynaniami naszego bohatera w celu ustalenia naszego pochodzenia jak i rozwikłania sprawy zamachu na sterowiec. Klasycznie rozpoczynamy grę od ustalenia parametrów naszej postaci, jej rasy, umiejętności i cech a nawet tła historycznego pochodzenia. A wybór jest niesamowicie bogaty, a każdy z nich wpływa bezpośrednio na nasze możliwości w trakcie gry. Najbardziej fantastyczne w Arcanum jest to, że możemy przejść grę jako elokwentny czarodziej lub jako bezwzględny psychopata, który umie jedynie używać spustu rewolwera. Rosnące drzewo postępujących umiejętności w trakcie postępów w grze jest również niebywale bogate!

Rysowana przepięknie kolorowa grafika oraz fantastyczna ścieżka dźwiękowa i dialogi, budują niesamowity klimat gry i dopełniają całości. Gra jest jednak wymagająca lecz satysfakcja z niej płynąca jest niesamowita i ponadczasowa 😍 Można śmiało powiedzieć, że Arcanum to taki Fallout w świecie fantasy. Aby przekonać się o jej niepowtarzalnym klimacie wystarczy posłuchać załączonej poniżej ścieżki dźwiękowej - a najlepiej od razu skorzystać z okazji i zakupić ten wspaniały tytuł!

Arcanum: Przypowieść o Maszynach i Magyi kupisz na GOG.com

Soundtrack z gry Arcanum
Pozostałe artykuły

Premiera konsoli Sega Dreamcast

Premiera: 27 listopada 1998r.
Producent: Sega

27 listopada 1998 roku korporacja Sega wydała w Japonii swoje najnowsze dziecko - konsolę Dreamcast - pierwszą konsolę telewizyjną szóstej generacji.

Czytaj więcej...
 

SDI - pierwsza komercyjna usługa dostępu do stałego łącza internetowego w ofercie Telekomunikacji Polskiej

Data wydarzenia: 29 listopada 1999r.
Producent: Telekomunikacja Polska / Ericsson

Rozpowszechnienie stałego dostępu do internetu zmieniło nas oraz otaczający nas świat, ale jeszcze 20 lat temu nie było wcale tak różowo. W Polsce stały i względnie przystępny dostęp do internetu w ofercie narodowego dostawcy telekomunikacyjnego pojawił się 29 listopada 1999 roku, dzięki pilotażowej usłudze Telekomunikacji Polskiej, zwanej "Szybki Dostęp do Internetu", w skrócie SDI.

Czytaj więcej...
 

Powstanie firmy Atari

Data wydarzenia: 27 czerwca 1972r.
Producent: Atari

50 lat temu, 27 czerwca 1972 roku w słonecznym Sunnyvale w stanie Kalifornia powstała firma, która zdefiniowała pojęcie elektronicznej rozrywki. Atari Inc. złożone przez Nolana Bushnella i Teda Dabney, stało się pionierem gier zręcznościowych (arcade), a także liczącym się producentem domowych konsol do gier oraz komputerów osobistych.

Czytaj więcej...
 

Zapowiedź konsoli Atari 7800 ProSystem

Data wydarzenia: 21 maja 1984r.

21 maja 1984 roku firma Atari (jeszcze jako Time Warner) zapowiedziała nową konsole do gier Atari 7800 ProSystem, która dzięki customowemu procesorowi SALLY (modyfikacji znanego MOS 6502) oraz układowi graficznemu MARIA, potrafiła poruszyć jednocześnie do 100 obiektów na ekranie w palecie 256 kolorów, a to ówcześnie było nie lada wyczynem!

Czytaj więcej...
 

Komentarze do artykułu