Studio: Electronic Arts
Premiera: 22 września 2003
 
Command and Conquer: Generals - Zero Hour (PC)

22 września 2003 roku, w nieco pół roku po premierze oryginalnego tytułu, swoją premierę miał prawdopodobnie jeden z najlepszych dodatków do gry - Command and Conquer: Generals - Zero Hour.

Generals jest dla serii C&C swego rodzaju "spin-off'em" - serią, nie związaną w żaden sposób z głównym wątkiem. Pozostawiono więc rozpoznawalną markę i stworzono zupełnie nowy produkt. Zero frakcji GDI, NOD i zero Tiberium... Jak to się mogło udać?!

Mamy więc bliżej nieokreśloną, niedaleką przyszłość, w której wojska Stanów Zjednoczonych i Chin walczą z terrorystyczną frakcją GLA - Global Liberation Army. Każda z dostępnych frakcji posiada trzech tytułowych generałów do wyboru, którzy dysponują unikalnymi jednostkami oraz umiejętnościami pozwalającymi pokonać przeciwników. Jest więc Generał Sił Powietrznych Malcolm "Ace" Granger, który oferuje graczowi możliwość budowy silnego i doświadczonego lotnictwa, kosztem braku czołgów. Dr. Thrax z GLA to specjalista od toksyn, zatem m.in. jednostki wyposażone są w pociski z toksynami, dodatkowo zwiększającymi obrażenia. Z kolei Generał Ta Hun Kwai to spec od czołgów, które pod jego dowództwem stają się od razu po produkcji weteranami.

Generals napędza zupełnie nowy silnik gry, Sage Engine, opracowany przez EA Pacific, opierający się technologii renderowania W3D firmy Westwood, po raz pierwszy zastosowanej w grze C&C Renegade.

Command and Conquer: Generals - Zero Hour to fantastyczna i niebywale grywalna strategia czasu rzeczywistego, która swój pazur pokazuje w potyczkach multiplayer! Trzy odmienne frakcje, trzech generałów każda, daje duże urozmaicenie dla graczy. Dodajmy do tego dynamikę, spore mapy, ciekawe jednostki, grafikę 3D i mamy receptę na sukces!

Pozostałe artykuły

Intel oraz AMD podpisują wstępną umowę o wymianie technologii dotyczącej mikroprocesorów

Data wydarzenia: 12 października 1981

W związku z wyborem procesora Intel 8086 jako "mózgu" komputera IBM PC, firma IBM wymagała dywersyfikacji dostawcy procesora dla swojego flagowego produktu. Wybór padł na firmę Advanced Micro Devices (AMD), amerykańskiego producenta chipów, który został założony przez innych pracowników Fairchild Semiconductor, 1 maja 1969r.

Czytaj więcej...
 

Premiera Shadow Warrior (PC)

Studio: 3D Realms
Premiera: 12 września 1997

12 września 1997r. swoją premierę obchodzi Shadow Warrior, jedna z najbardziej wyjątkowych strzelanek pierwszoosobowych (FPS) w historii.

Czytaj więcej...
 

Premiera Battlefield 1942 (PC)

Studio: Electronic Arts
Premiera: 10 września 2002

10 września 2002 roku, przyszedł na świat Battlefield 1942, zapoczątkowując jedną z najbardziej rozpoznawalnych serii gier komputerowych oraz wytyczając nowe ścieżki dla strzelanek pierwszoosobowych FPS.

Czytaj więcej...
 

Premiera komputera Compaq Deskpro 386

Data wydarzenia: 9 września 1986
Producent: Compaq

9 września 1986 roku, branżę IT zelektryzowała premiera pierwszego komputera bazującego na przełomowym 32-bitowym procesorze Intel 80386. Nie było by w tym nic elektryzującego gdyby nie fakt, że nie dokonała tego firma IBM, a Compaq wraz z modelem Compaq Deskpro 386.

Czytaj więcej...
 

Komentarze do artykułu