Wydarzenia

Zorganizowane przez nas wydarzenia

Piknik!

Jedno z najważniejszych założeń projektu MMGiK udało się zrealizować 27 czerwca 2021 roku. Dzięki zaproszeniu w udziale w Pikniku z Krówką, przygotowaliśmy plenerową wystawę, w trakcie której oddaliśmy do użytku nasze eksponaty i pokazaliśmy, że MMGiK to nie kolejny internetowy "retro fanpage", tylko namacalny twór. Nasz starannie odnowiony sprzęt spisał się na medal, dostarczając frajdy wszystkim, którzy zjawili się w Milanówku pod pomarańczowo-niebieskim namiotem.

Piknik z Krówką
Piknik z Krówką
Piknik z Krówką
Piknik z Krówką
Piknik z Krówką
Piknik z Krówką
Piknik z Krówką
Piknik z Krówką
Piknik z Krówką

Podczas wydarzenia zaprezentowaliśmy m.in.:

  • Całkowicie odnowiony komputer marki Optimus z procesorem Intel 486DX2/66 dzięki pomocy Auto Lakiernia Detailing JW z Milanówka,
  • Odnowiony komputer warszawskiej marki Format z procesorem Intel Pentium 166MMX oraz akceleratorem 3Dfx Voodoo,
  • 8-bitowe komputery Atari 65XE oraz Commodore 64,
  • Konsole do gier Pegasus, Sony, Sega,
  • Stare nośniki danych,
  • Cześć kolekcji laptopów w tym urządzenia z procesorami 80C86, 80286, 486.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się również "biblioteczka" ze wszystkimi klasycznymi pismami ze złotego okresu w tym m.in. Bajtek, Top Secret, Gambler, Secret Service, Komputer, Mikroklan, Świat Gier Komputerowych. Choć przez parę godzin imprezy można było przenieść się w czasie!

Te kilka stanowisk pod namiotem to zaledwie mały wycinek tego co mamy do zaoferowania i pokazania. Dzięki tej imprezie MMGiK mógł zaistnieć i pokazać się szerszej lokalnej publiczności, która wcześniej nie miała pojęcia o tym, że taki projekt rodzi się w okolicy. MMGiK stale się rozwija i potrzebuje Państwa pomocy - szukamy lokalu i możliwości zaprezentowania w "godny" sposób wszystkich naszych eksponatów.

Milanowskie Muzeum Gier i Komputerów pragnie serdecznie podziękować:

C.D.N.... :)

Komentarze do artykułu