Studio: Polyphony Digital
Premiera: 28 kwietnia 2001
 
Premiera Gran Turismo 3: A-Spec (PlayStation 2)

Gran Turismo wydawane od 1997 roku przez japońskie studio Polyphony Digital wyłącznie dla konsol Sony PlayStation, jest jedną z jej flagowych serii, a ponadto od zawsze pokazem jej możliwości sprzętowych.

Gran Turismo 3: A-Spec pojawiło się na japońskim rynku nieco ponad rok po premierze konsoli PlayStation 2 w dniu 28 kwietnia 2001 roku, z miejsca stając się jej olbrzymim hitem i najlepiej sprzedającą się odsłoną całej serii, z blisko 15 milionami kopii, które znalazły swoich nabywców!

Choć liczba samochodów jakie oddano graczom została znacząco zmniejszona w porównaniu do Gran Turismo 2 (z 650 (!) do "zaledwie" 181), to tak na prawdę ciężko mieć za złe deweloperom, gdyż skok technologiczny jaki dzielił obie generacje konsol PlayStation był ogromny! Auta w pierwszych dwóch częściach serii składały się z ok 300 wielokątów, podczas gdy trzecia część oddawała już pojazdy składające się z 4000, a to blisko 13.5x więcej - 13.5x bardziej szczegółowo! Praca jaką wykonali projektanci była iście tytaniczna!

Fantastyczna grafika, model jazdy, dźwięk i możliwości rozgrywki sprawiły, że GT3 stał się SIÓDMYM najlepiej ocenianym tytułem wszech czasów konsoli Sony PlayStation 2 spośród 4380 wydanych na nią tytułów.

Jest więc to jedna z pozycji, która musi zagościć na półce, każdego posiadacza konsoli Sony PlayStation 2!

Intro z gry Gran Turismo 3: A-Spec
Pozostałe artykuły

Powstanie pierwszego polskiego joysticka

Data wydarzenia: 28 października 1984

28 października 1984r. powstał pierwszy polski joystick. Konstruktorem tego wynalazku jest Andrzej Krawczyński senior - elbląski elektronik i elektrotechnik, należący do branżowej awangardy lat 70. i 80. minionego wieku.

Czytaj więcej...
 

Intel oraz AMD podpisują wstępną umowę o wymianie technologii dotyczącej mikroprocesorów

Data wydarzenia: 12 października 1981

W związku z wyborem procesora Intel 8086 jako "mózgu" komputera IBM PC, firma IBM wymagała dywersyfikacji dostawcy procesora dla swojego flagowego produktu. Wybór padł na firmę Advanced Micro Devices (AMD), amerykańskiego producenta chipów, który został założony przez innych pracowników Fairchild Semiconductor, 1 maja 1969r.

Czytaj więcej...
 

Premiera Shadow Warrior (PC)

Studio: 3D Realms
Premiera: 12 września 1997

12 września 1997r. swoją premierę obchodzi Shadow Warrior, jedna z najbardziej wyjątkowych strzelanek pierwszoosobowych (FPS) w historii.

Czytaj więcej...
 

Premiera Battlefield 1942 (PC)

Studio: Electronic Arts
Premiera: 10 września 2002

10 września 2002 roku, przyszedł na świat Battlefield 1942, zapoczątkowując jedną z najbardziej rozpoznawalnych serii gier komputerowych oraz wytyczając nowe ścieżki dla strzelanek pierwszoosobowych FPS.

Czytaj więcej...
 

Komentarze do artykułu