Studio: Micro Forté
Premiera: 15 marca 2001
 
Premiera Fallout Tactics: Brotherhood of Steel (PC)

15 marca 2001 roku wydana została unikalna odsłona serii Fallout.

Fallout Tactics: Brotherhood of Steel, opowiada historię nowo powstałego odłamu Bractwa Stali, które w nastawione było na rozwój i ekspansję poprzez rekrutowanie i szkolenie ocalałej ludności, w opozycji do tradycyjnego podejścia Bractwa i zachowania jego wewnętrznej militarnej czystości (bowiem Bractwo to pozostałości dawnej US Army). W ten sposób na skutek ekspedycji militarnej przeciwko niedobitkom Super Mutantów, wysłano większość opozycji, która nie dotarła jednak na miejsce przeznaczenia rozbijając się nieopodal ruin zniszczonego wojną nuklearną Chicago, gdzie założona została pierwsza baza nowej frakcji Bractwa Stali.

W tym wszystkim pojawiamy się my - jako plemienny rekrut mający się sprawdzić jako dowódca oddziału żołnierzy w misji przeciwko lokalnym bandytom. Po ich pokonaniu i zyskaniu uznania w oczach dowódców Bractwa poznamy ostateczny cel jego kampanii w kierunku Gór Skalistych i poszukiwaniu Krypty Zero - jądra i centrum dowodzenia przedwojennej sieci Krypt, w którym znajdowali się najwyżsi rangą przywódcy rządowi, naukowcy i wojskowi, a także miejsce gdzie utrzymywano najwyższą dostępną technologię - tak ważną dla Bractwa aby nie trafiła w niepowołane ręce, w pogrążonym w chaosie powojennym świecie.

Tactics to strategiczna odsłona serii Fallout, której bliżej do Jagged Alliance czy X-COM: Apocalypse niż do klasycznego RPG. Przed graczem oddano szereg złożonych misji fabularnych, w odróżnieniu do swobodnej eksploracji świata. Oczywiście elementy RPG są, ale strategiczne podejście do walki to sól tej odsłony. System walki urozmaicono, wprowadzając m.in. tryb walki w czasie rzeczywistym, wzniesienia terenu i wysokości oraz dodatkowe postawy postaci w tym czołganie i przykucnięcie. Te oraz inne możliwości, w połączeniu z szerokim wachlarzem dostępnych środków bojowych, oraz przepiękną grafiką, sprawiają że Fallout Tactics jest niezwykle grywalny i satysfakcjonujący, prosząc się o kolejną odsłonę w tym niesamowitym świecie.

Fallout Tactics zyskał uznanie i przeważające pozytywne opinie branży, a solidne 85 punkty w agregatorze ocen MetaCritic są tego dowodem. W Polsce kampania reklamowa Tactics była szumna, opierając się na sławie poprzednich części, w tym wydanych w CD Action w 1999 i 2000 roku pełnych wersji Fallout oraz Fallout 2. Najwięcej miejsca jednak Tactics poświęcił Secret Service w 90 wydaniu z maja 2001 roku - okładka, recenzja oraz pierwsza część poradnika oraz reklama na tylnej okładce to był aż nadmiar!

Pozostałe artykuły

SDI - pierwsza komercyjna usługa dostępu do stałego łącza internetowego w Polsce

Data wydarzenia: 29 listopada 1999r.
Producent: Telekomunikacja Polska / Ericsson

Rozpowszechnienie stałego dostępu do internetu zmieniło nas oraz otaczający nas świat, ale jeszcze 20 lat temu nie było wcale tak różowo. W Polsce stały dostęp do internetu pojawił się dopiero 29 listopada 1999 roku, dzięki pilotażowej usłudze Telekomunikacji Polskiej, zwanej "Szybki Dostęp do Internetu", w skrócie SDI.

Czytaj więcej...
 

Powstanie firmy Atari

Data wydarzenia: 27 czerwca 1972r.

50 lat temu, 27 czerwca 1972 roku w słonecznym Sunnyvale w stanie Kalifornia powstała firma, która zdefiniowała pojęcie elektronicznej rozrywki. Atari Inc. złożone przez Nolana Bushnella i Teda Dabney, stało się pionierem gier zręcznościowych (arcade), a także liczącym się producentem domowych konsol do gier oraz komputerów osobistych.

Czytaj więcej...
 

Zapowiedź konsoli Atari 7800 ProSystem

Data wydarzenia: 21 maja 1984r.

21 maja 1984 roku firma Atari (jeszcze jako Time Warner) zapowiedziała nową konsole do gier Atari 7800 ProSystem, która dzięki customowemu procesorowi SALLY (modyfikacji znanego MOS 6502) oraz układowi graficznemu MARIA, potrafiła poruszyć jednocześnie do 100 obiektów na ekranie w palecie 256 kolorów, a to ówcześnie było nie lada wyczynem!

Czytaj więcej...
 

Premiera procesorów Intel 80286

Premiera: 1 lutego 1982
Producent: Intel

2 lutego 1982 roku, firma Intel wydała na świat nowy 16-bitowy procesor 80286, zbudowany z 134,000 tranzystorów. Początkowo dostępne procesory 286 oferowały prędkość 5MHz, a ich największą innowacją była wprowadzona po raz pierwszy do procesorów x86 obsługa trybu chronionego pamięci ("protected mode"). Była to kluczowa funkcja aby zapewnić pracę w systemach operacyjnych z aplikacjami wielowątkowymi.

Czytaj więcej...
 

Komentarze do artykułu