Studio: Micro Forté
Premiera: 15 marca 2001
 
Premiera Fallout Tactics: Brotherhood of Steel (PC)

15 marca 2001 roku wydana została unikalna odsłona serii Fallout.

Fallout Tactics: Brotherhood of Steel, opowiada historię nowo powstałego odłamu Bractwa Stali, które w nastawione było na rozwój i ekspansję poprzez rekrutowanie i szkolenie ocalałej ludności, w opozycji do tradycyjnego podejścia Bractwa i zachowania jego wewnętrznej militarnej czystości (bowiem Bractwo to pozostałości dawnej US Army). W ten sposób na skutek ekspedycji militarnej przeciwko niedobitkom Super Mutantów, wysłano większość opozycji, która nie dotarła jednak na miejsce przeznaczenia rozbijając się nieopodal ruin zniszczonego wojną nuklearną Chicago, gdzie założona została pierwsza baza nowej frakcji Bractwa Stali.

W tym wszystkim pojawiamy się my - jako plemienny rekrut mający się sprawdzić jako dowódca oddziału żołnierzy w misji przeciwko lokalnym bandytom. Po ich pokonaniu i zyskaniu uznania w oczach dowódców Bractwa poznamy ostateczny cel jego kampanii w kierunku Gór Skalistych i poszukiwaniu Krypty Zero - jądra i centrum dowodzenia przedwojennej sieci Krypt, w którym znajdowali się najwyżsi rangą przywódcy rządowi, naukowcy i wojskowi, a także miejsce gdzie utrzymywano najwyższą dostępną technologię - tak ważną dla Bractwa aby nie trafiła w niepowołane ręce, w pogrążonym w chaosie powojennym świecie.

Tactics to strategiczna odsłona serii Fallout, której bliżej do Jagged Alliance czy X-COM: Apocalypse niż do klasycznego RPG. Przed graczem oddano szereg złożonych misji fabularnych, w odróżnieniu do swobodnej eksploracji świata. Oczywiście elementy RPG są, ale strategiczne podejście do walki to sól tej odsłony. System walki urozmaicono, wprowadzając m.in. tryb walki w czasie rzeczywistym, wzniesienia terenu i wysokości oraz dodatkowe postawy postaci w tym czołganie i przykucnięcie. Te oraz inne możliwości, w połączeniu z szerokim wachlarzem dostępnych środków bojowych, oraz przepiękną grafiką, sprawiają że Fallout Tactics jest niezwykle grywalny i satysfakcjonujący, prosząc się o kolejną odsłonę w tym niesamowitym świecie.

Fallout Tactics zyskał uznanie i przeważające pozytywne opinie branży, a solidne 85 punkty w agregatorze ocen MetaCritic są tego dowodem. W Polsce kampania reklamowa Tactics była szumna, opierając się na sławie poprzednich części, w tym wydanych w CD Action w 1999 i 2000 roku pełnych wersji Fallout oraz Fallout 2. Najwięcej miejsca jednak Tactics poświęcił Secret Service w 90 wydaniu z maja 2001 roku - okładka, recenzja oraz pierwsza część poradnika oraz reklama na tylnej okładce to był aż nadmiar!

Pozostałe artykuły

Powstanie pierwszego polskiego joysticka

Data wydarzenia: 28 października 1984

28 października 1984r. powstał pierwszy polski joystick. Konstruktorem tego wynalazku jest Andrzej Krawczyński senior - elbląski elektronik i elektrotechnik, należący do branżowej awangardy lat 70. i 80. minionego wieku.

Czytaj więcej...
 

Intel oraz AMD podpisują wstępną umowę o wymianie technologii dotyczącej mikroprocesorów

Data wydarzenia: 12 października 1981

W związku z wyborem procesora Intel 8086 jako "mózgu" komputera IBM PC, firma IBM wymagała dywersyfikacji dostawcy procesora dla swojego flagowego produktu. Wybór padł na firmę Advanced Micro Devices (AMD), amerykańskiego producenta chipów, który został założony przez innych pracowników Fairchild Semiconductor, 1 maja 1969r.

Czytaj więcej...
 

Premiera Shadow Warrior (PC)

Studio: 3D Realms
Premiera: 12 września 1997

12 września 1997r. swoją premierę obchodzi Shadow Warrior, jedna z najbardziej wyjątkowych strzelanek pierwszoosobowych (FPS) w historii.

Czytaj więcej...
 

Premiera Battlefield 1942 (PC)

Studio: Electronic Arts
Premiera: 10 września 2002

10 września 2002 roku, przyszedł na świat Battlefield 1942, zapoczątkowując jedną z najbardziej rozpoznawalnych serii gier komputerowych oraz wytyczając nowe ścieżki dla strzelanek pierwszoosobowych FPS.

Czytaj więcej...
 

Komentarze do artykułu