Studio: Micro Forté
Premiera: 15 marca 2001
 
Premiera Fallout Tactics: Brotherhood of Steel (PC)

15 marca 2001 roku wydana została unikalna odsłona serii Fallout.

Fallout Tactics: Brotherhood of Steel, opowiada historię nowo powstałego odłamu Bractwa Stali, które w nastawione było na rozwój i ekspansję poprzez rekrutowanie i szkolenie ocalałej ludności, w opozycji do tradycyjnego podejścia Bractwa i zachowania jego wewnętrznej militarnej czystości (bowiem Bractwo to pozostałości dawnej US Army). W ten sposób na skutek ekspedycji militarnej przeciwko niedobitkom Super Mutantów, wysłano większość opozycji, która nie dotarła jednak na miejsce przeznaczenia rozbijając się nieopodal ruin zniszczonego wojną nuklearną Chicago, gdzie założona została pierwsza baza nowej frakcji Bractwa Stali.

W tym wszystkim pojawiamy się my - jako plemienny rekrut mający się sprawdzić jako dowódca oddziału żołnierzy w misji przeciwko lokalnym bandytom. Po ich pokonaniu i zyskaniu uznania w oczach dowódców Bractwa poznamy ostateczny cel jego kampanii w kierunku Gór Skalistych i poszukiwaniu Krypty Zero - jądra i centrum dowodzenia przedwojennej sieci Krypt, w którym znajdowali się najwyżsi rangą przywódcy rządowi, naukowcy i wojskowi, a także miejsce gdzie utrzymywano najwyższą dostępną technologię - tak ważną dla Bractwa aby nie trafiła w niepowołane ręce, w pogrążonym w chaosie powojennym świecie.

Tactics to strategiczna odsłona serii Fallout, której bliżej do Jagged Alliance czy X-COM: Apocalypse niż do klasycznego RPG. Przed graczem oddano szereg złożonych misji fabularnych, w odróżnieniu do swobodnej eksploracji świata. Oczywiście elementy RPG są, ale strategiczne podejście do walki to sól tej odsłony. System walki urozmaicono, wprowadzając m.in. tryb walki w czasie rzeczywistym, wzniesienia terenu i wysokości oraz dodatkowe postawy postaci w tym czołganie i przykucnięcie. Te oraz inne możliwości, w połączeniu z szerokim wachlarzem dostępnych środków bojowych, oraz przepiękną grafiką, sprawiają że Fallout Tactics jest niezwykle grywalny i satysfakcjonujący, prosząc się o kolejną odsłonę w tym niesamowitym świecie.

Fallout Tactics zyskał uznanie i przeważające pozytywne opinie branży, a solidne 85 punkty w agregatorze ocen MetaCritic są tego dowodem. W Polsce kampania reklamowa Tactics była szumna, opierając się na sławie poprzednich części, w tym wydanych w CD Action w 1999 i 2000 roku pełnych wersji Fallout oraz Fallout 2. Najwięcej miejsca jednak Tactics poświęcił Secret Service w 90 wydaniu z maja 2001 roku - okładka, recenzja oraz pierwsza część poradnika oraz reklama na tylnej okładce to był aż nadmiar!

Pozostałe artykuły

Premiera procesorów Intel 80286

Premiera: 1 lutego 1982
Producent: Intel

2 lutego 1982 roku, firma Intel wydała na świat nowy 16-bitowy procesor 80286, zbudowany z 134,000 tranzystorów. Początkowo dostępne procesory 286 oferowały prędkość 5MHz, a ich największą innowacją była wprowadzona po raz pierwszy do procesorów x86 obsługa trybu chronionego pamięci ("protected mode"). Była to kluczowa funkcja aby zapewnić pracę w systemach operacyjnych z aplikacjami wielowątkowymi.

Czytaj więcej...
 

Premiera Commander Keen (PC)

Premiera: 14 grudnia 1990

14 grudnia 1990 roku wydana została gra, która wpłynęła na bieg historii i dała podwaliny do powstania takich gier jak Wolfenstein-3D, Doom czy Quake oraz całego studia id Software.

Czytaj więcej...
 

Worm:W32/Slammer a'ka SQL Slammer uderza w niezaktualizowane systemy Microsoft SQL Server 2000

Data wydarzenia: 25 stycznia 2003
Nazwa kodowa: SQL Slammer

Worm:W32/Slammer a'ka SQL Slammer uderzył w niezaktualizowane systemy Microsoft SQL Server 2000, w sobotę 25 stycznia 2003 roku o godzinie 5:30 czasu Greenwich (6:30 czasu polskiego), infekując 75000 serwerów sieciowych w zaledwie 10 minut!

Czytaj więcej...
 

Jack Tramiel rezygnuje z pełnienia funkcji w Commodore International

Data wydarzenia: 13 stycznia 1984

13 stycznia 1984 roku (ówcześnie w piątek 13-go...), Jack Tramiel niespodziewanie zrezygnował z pełnienia funkcji w zarządzie firmy Commodore International, której poświęcił połowę swojego życia, po czym zniknął na niemal 4 miesiące [1]. To był prawdziwy szok dla branży oraz akcjonariuszy, zwłaszcza w sytuacji ogromnego triumfu związanego ze sprzedażą komputera Commodore 64 i spektakularnego w branży przychodu w 1983r. sięgającego miliarda dolarów.

Czytaj więcej...
 

Komentarze do artykułu