Studio: Micro Forté
Premiera: 15 marca 2001
 
Premiera Fallout Tactics: Brotherhood of Steel (PC)

15 marca 2001 roku wydana została unikalna odsłona serii Fallout.

Fallout Tactics: Brotherhood of Steel, opowiada historię nowo powstałego odłamu Bractwa Stali, które w nastawione było na rozwój i ekspansję poprzez rekrutowanie i szkolenie ocalałej ludności, w opozycji do tradycyjnego podejścia Bractwa i zachowania jego wewnętrznej militarnej czystości (bowiem Bractwo to pozostałości dawnej US Army). W ten sposób na skutek ekspedycji militarnej przeciwko niedobitkom Super Mutantów, wysłano większość opozycji, która nie dotarła jednak na miejsce przeznaczenia rozbijając się nieopodal ruin zniszczonego wojną nuklearną Chicago, gdzie założona została pierwsza baza nowej frakcji Bractwa Stali.

W tym wszystkim pojawiamy się my - jako plemienny rekrut mający się sprawdzić jako dowódca oddziału żołnierzy w misji przeciwko lokalnym bandytom. Po ich pokonaniu i zyskaniu uznania w oczach dowódców Bractwa poznamy ostateczny cel jego kampanii w kierunku Gór Skalistych i poszukiwaniu Krypty Zero - jądra i centrum dowodzenia przedwojennej sieci Krypt, w którym znajdowali się najwyżsi rangą przywódcy rządowi, naukowcy i wojskowi, a także miejsce gdzie utrzymywano najwyższą dostępną technologię - tak ważną dla Bractwa aby nie trafiła w niepowołane ręce, w pogrążonym w chaosie powojennym świecie.

Tactics to strategiczna odsłona serii Fallout, której bliżej do Jagged Alliance czy X-COM: Apocalypse niż do klasycznego RPG. Przed graczem oddano szereg złożonych misji fabularnych, w odróżnieniu do swobodnej eksploracji świata. Oczywiście elementy RPG są, ale strategiczne podejście do walki to sól tej odsłony. System walki urozmaicono, wprowadzając m.in. tryb walki w czasie rzeczywistym, wzniesienia terenu i wysokości oraz dodatkowe postawy postaci w tym czołganie i przykucnięcie. Te oraz inne możliwości, w połączeniu z szerokim wachlarzem dostępnych środków bojowych, oraz przepiękną grafiką, sprawiają że Fallout Tactics jest niezwykle grywalny i satysfakcjonujący, prosząc się o kolejną odsłonę w tym niesamowitym świecie.

Fallout Tactics zyskał uznanie i przeważające pozytywne opinie branży, a solidne 85 punkty w agregatorze ocen MetaCritic są tego dowodem. W Polsce kampania reklamowa Tactics była szumna, opierając się na sławie poprzednich części, w tym wydanych w CD Action w 1999 i 2000 roku pełnych wersji Fallout oraz Fallout 2. Najwięcej miejsca jednak Tactics poświęcił Secret Service w 90 wydaniu z maja 2001 roku - okładka, recenzja oraz pierwsza część poradnika oraz reklama na tylnej okładce to był aż nadmiar!

Pozostałe artykuły

Premiera Sony PSX

Premiera: 13 grudnia 2003
Producent: Sony

13 grudnia 2003 roku w Japonii miała miejsce premiera wyjątkowego urządzenia - Sony PSX. W swojej postaci PSX było połączeniem konsoli PlayStation 2 (ze wsteczną kompatybilnością z grami oraz akcesoriami oryginalnego PlayStation), z cyfrową nagrywarką HDD oraz odtwarzaczem DVD.

Czytaj więcej...
 

Prezentacja komputera osobistego Atari 1200XL

Premiera: 13 grudnia 1982
Producent: Atari

13 grudnia 1982 roku w Nowym Jorku odbyła się konferencja prasowa Atari Inc., podczas której zaprezentowano komputer Atari 1200XL, wyposażony w 64kB pamięci oraz m.in. obsługę aż 256 kolorów (16 kolorów w 16 odcieniach).

Czytaj więcej...
 

Premiera konsoli Sega Saturn

Premiera: 22 listopada 1994
Producent: Sega

22 listopada 1994 roku, na półki sklepowe w Japonii trafił Saturn - nowej generacji 32-bitowa konsola firmy Sega.

Czytaj więcej...
 

Premiera konsoli Nintendo Wii

Premiera: 19 listopada 2006
Producent: Nintendo

19 listopada 2006 roku, konsola siódmej generacji Nintendo Wii pojawiła się na półkach sklepowych w Stanach Zjednoczonych, a dokładniej w sklepie ToysRus na nowojorskim Times Square (fot.)

Czytaj więcej...
 

Komentarze do artykułu