Studio: Electronic Arts
Premiera: 10 września 2002

Ocena użytkowników: 5 / 5

 
Premiera Battlefield 1942 (PC)

10 września 2002 roku, przyszedł na świat Battlefield 1942, zapoczątkowując jedną z najbardziej rozpoznawalnych serii gier komputerowych oraz wytyczając nowe ścieżki dla strzelanek pierwszoosobowych FPS.

"Wojna, wojna nigdy się nie zmienia..." Otóż błąd! Wojna na komputerach PC zmieniła się i to bardzo, a to co zaprezentowało Electronic Arts w swoim tytule przerosło oczekiwania samych graczy!

Rok 1942, II Wojna Światowa eskaluje, Cesarska Japonia przyłącza się do Państw osi, atakując 7 grudnia 1941 roku amerykańską bazę w Pearl Harbor. Battlefield 1942 przenosi graczy do różnych zakątków globu od Pacyfiku, Północną Afrykę, przez fronty europejskie, pozwalając graczom wybrać po której stronie konfliktu staną. Do dyspozycji gracza oddano 5 różnych klas piechoty - każda spełniająca inną funkcję na polu bitwy, oraz szeroki wybór pojazdów w tym czołgi, jeep'y, transportery, działka przeciwlotnicze, myśliwce, bombowce czy nawet statki! Jeśli dodać do tego tryb multiplayer dla łącznie 64 graczy (32 vs. 32), to można się domyślić co działo się na serwerach! Wojna totalna na lądzie, wodzie i w powietrzu!

Battlefield 1942 był jedną z pierwszych gier, które reprezentowały dramatyczną zmianę w mentalności rozgrywki FPS, nie tylko sprzyjając indywidualizmowi, ale jednocześnie zachęcając do pracy zespołowej i koordynacji działań między współuczestnikami rozgrywki - zupełnie jak podczas prawdziwej walki.

Tytuł osiągnął spory sukces rynkowy oraz wizerunkowy, otrzymując szereg branżowych nagród w tym jako "Gra roku 2002", oraz "Najlepsza gra multiplayer 2002 roku". Dwa oficjalne dodatki "Road to Rome" oraz "Secret Weapons of WWII" dodawały nową zawartość, lecz i tak największą pracę wykonała społeczność graczy, która napisała do gry mnóstwo nieoficjalnych modyfikacji zmieniając grę i panujące w niej warunki nie do poznania - w tym np. "Eve of Destruction" - mod dodający do gry konflikt wietnamski z całą zawartością dostępnych broni i pojazdów.

Soundtrack (Main Theme) z gry Battlefield 1942
Pozostałe artykuły

Premiera Shadow Warrior (PC)

Studio: 3D Realms
Premiera: 12 września 1997

12 września 1997r. swoją premierę obchodzi Shadow Warrior, jedna z najbardziej wyjątkowych strzelanek pierwszoosobowych (FPS) w historii.

Czytaj więcej...
 

Premiera Battlefield 1942 (PC)

Studio: Electronic Arts
Premiera: 10 września 2002

10 września 2002 roku, przyszedł na świat Battlefield 1942, zapoczątkowując jedną z najbardziej rozpoznawalnych serii gier komputerowych oraz wytyczając nowe ścieżki dla strzelanek pierwszoosobowych FPS.

Czytaj więcej...
 

Premiera komputera Compaq Deskpro 386

Data wydarzenia: 9 września 1986
Producent: Compaq

9 września 1986 roku, branżę IT zelektryzowała premiera pierwszego komputera bazującego na przełomowym 32-bitowym procesorze Intel 80386. Nie było by w tym nic elektryzującego gdyby nie fakt, że nie dokonała tego firma IBM, a Compaq wraz z modelem Compaq Deskpro 386.

Czytaj więcej...
 

Premiera Legacy of Kain: Soul Reaver (PC)

Studio: Crystal Dynamics
Premiera PC: 8 września 1999

8 września 1999 roku swoją premierę dla komputerów osobistych PC miał Legacy of Kain: Soul Reaver - przygodowa gra akcji ze studia Crystal Dynamics, wydana pierwotnie na konsolę Sony PlayStation kilka tygodni wcześniej, 16 sierpnia 1999r. Posiadacze konsoli Sega Dreamcast musieli poczekać na nią aż do 27 stycznia 2000r.

Czytaj więcej...
 

Komentarze do artykułu