Studio: Electronic Arts
Premiera: 10 września 2002

Ocena użytkowników: 5 / 5

 
Premiera Battlefield 1942 (PC)

10 września 2002 roku, przyszedł na świat Battlefield 1942, zapoczątkowując jedną z najbardziej rozpoznawalnych serii gier komputerowych oraz wytyczając nowe ścieżki dla strzelanek pierwszoosobowych FPS.

"Wojna, wojna nigdy się nie zmienia..." Otóż błąd! Wojna na komputerach PC zmieniła się i to bardzo, a to co zaprezentowało Electronic Arts w swoim tytule przerosło oczekiwania samych graczy!

Rok 1942, II Wojna Światowa eskaluje, Cesarska Japonia przyłącza się do Państw osi, atakując 7 grudnia 1941 roku amerykańską bazę w Pearl Harbor. Battlefield 1942 przenosi graczy do różnych zakątków globu od Pacyfiku, Północną Afrykę, przez fronty europejskie, pozwalając graczom wybrać po której stronie konfliktu staną. Do dyspozycji gracza oddano 5 różnych klas piechoty - każda spełniająca inną funkcję na polu bitwy, oraz szeroki wybór pojazdów w tym czołgi, jeep'y, transportery, działka przeciwlotnicze, myśliwce, bombowce czy nawet statki! Jeśli dodać do tego tryb multiplayer dla łącznie 64 graczy (32 vs. 32), to można się domyślić co działo się na serwerach! Wojna totalna na lądzie, wodzie i w powietrzu!

Battlefield 1942 był jedną z pierwszych gier, które reprezentowały dramatyczną zmianę w mentalności rozgrywki FPS, nie tylko sprzyjając indywidualizmowi, ale jednocześnie zachęcając do pracy zespołowej i koordynacji działań między współuczestnikami rozgrywki - zupełnie jak podczas prawdziwej walki.

Tytuł osiągnął spory sukces rynkowy oraz wizerunkowy, otrzymując szereg branżowych nagród w tym jako "Gra roku 2002", oraz "Najlepsza gra multiplayer 2002 roku". Dwa oficjalne dodatki "Road to Rome" oraz "Secret Weapons of WWII" dodawały nową zawartość, lecz i tak największą pracę wykonała społeczność graczy, która napisała do gry mnóstwo nieoficjalnych modyfikacji zmieniając grę i panujące w niej warunki nie do poznania - w tym np. "Eve of Destruction" - mod dodający do gry konflikt wietnamski z całą zawartością dostępnych broni i pojazdów.

Soundtrack (Main Theme) z gry Battlefield 1942
Pozostałe artykuły

Powstanie pierwszego polskiego joysticka

Data wydarzenia: 28 października 1984

28 października 1984r. powstał pierwszy polski joystick. Konstruktorem tego wynalazku jest Andrzej Krawczyński senior - elbląski elektronik i elektrotechnik, należący do branżowej awangardy lat 70. i 80. minionego wieku.

Czytaj więcej...
 

Intel oraz AMD podpisują wstępną umowę o wymianie technologii dotyczącej mikroprocesorów

Data wydarzenia: 12 października 1981

W związku z wyborem procesora Intel 8086 jako "mózgu" komputera IBM PC, firma IBM wymagała dywersyfikacji dostawcy procesora dla swojego flagowego produktu. Wybór padł na firmę Advanced Micro Devices (AMD), amerykańskiego producenta chipów, który został założony przez innych pracowników Fairchild Semiconductor, 1 maja 1969r.

Czytaj więcej...
 

Premiera Shadow Warrior (PC)

Studio: 3D Realms
Premiera: 12 września 1997

12 września 1997r. swoją premierę obchodzi Shadow Warrior, jedna z najbardziej wyjątkowych strzelanek pierwszoosobowych (FPS) w historii.

Czytaj więcej...
 

Premiera Battlefield 1942 (PC)

Studio: Electronic Arts
Premiera: 10 września 2002

10 września 2002 roku, przyszedł na świat Battlefield 1942, zapoczątkowując jedną z najbardziej rozpoznawalnych serii gier komputerowych oraz wytyczając nowe ścieżki dla strzelanek pierwszoosobowych FPS.

Czytaj więcej...
 

Komentarze do artykułu