Studio: Electronic Arts
Premiera: 10 września 2002

Ocena użytkowników: 5 / 5

 
Premiera Battlefield 1942 (PC)

10 września 2002 roku, przyszedł na świat Battlefield 1942, zapoczątkowując jedną z najbardziej rozpoznawalnych serii gier komputerowych oraz wytyczając nowe ścieżki dla strzelanek pierwszoosobowych FPS.

"Wojna, wojna nigdy się nie zmienia..." Otóż błąd! Wojna na komputerach PC zmieniła się i to bardzo, a to co zaprezentowało Electronic Arts w swoim tytule przerosło oczekiwania samych graczy!

Rok 1942, II Wojna Światowa eskaluje, Cesarska Japonia przyłącza się do Państw osi, atakując 7 grudnia 1941 roku amerykańską bazę w Pearl Harbor. Battlefield 1942 przenosi graczy do różnych zakątków globu od Pacyfiku, Północną Afrykę, przez fronty europejskie, pozwalając graczom wybrać po której stronie konfliktu staną. Do dyspozycji gracza oddano 5 różnych klas piechoty - każda spełniająca inną funkcję na polu bitwy, oraz szeroki wybór pojazdów w tym czołgi, jeep'y, transportery, działka przeciwlotnicze, myśliwce, bombowce czy nawet statki! Jeśli dodać do tego tryb multiplayer dla łącznie 64 graczy (32 vs. 32), to można się domyślić co działo się na serwerach! Wojna totalna na lądzie, wodzie i w powietrzu!

Battlefield 1942 był jedną z pierwszych gier, które reprezentowały dramatyczną zmianę w mentalności rozgrywki FPS, nie tylko sprzyjając indywidualizmowi, ale jednocześnie zachęcając do pracy zespołowej i koordynacji działań między współuczestnikami rozgrywki - zupełnie jak podczas prawdziwej walki.

Tytuł osiągnął spory sukces rynkowy oraz wizerunkowy, otrzymując szereg branżowych nagród w tym jako "Gra roku 2002", oraz "Najlepsza gra multiplayer 2002 roku". Dwa oficjalne dodatki "Road to Rome" oraz "Secret Weapons of WWII" dodawały nową zawartość, lecz i tak największą pracę wykonała społeczność graczy, która napisała do gry mnóstwo nieoficjalnych modyfikacji zmieniając grę i panujące w niej warunki nie do poznania - w tym np. "Eve of Destruction" - mod dodający do gry konflikt wietnamski z całą zawartością dostępnych broni i pojazdów.

Soundtrack (Main Theme) z gry Battlefield 1942
Pozostałe artykuły

Premiera Sony PSX

Premiera: 13 grudnia 2003
Producent: Sony

13 grudnia 2003 roku w Japonii miała miejsce premiera wyjątkowego urządzenia - Sony PSX. W swojej postaci PSX było połączeniem konsoli PlayStation 2 (ze wsteczną kompatybilnością z grami oraz akcesoriami oryginalnego PlayStation), z cyfrową nagrywarką HDD oraz odtwarzaczem DVD.

Czytaj więcej...
 

Prezentacja komputera osobistego Atari 1200XL

Premiera: 13 grudnia 1982
Producent: Atari

13 grudnia 1982 roku w Nowym Jorku odbyła się konferencja prasowa Atari Inc., podczas której zaprezentowano komputer Atari 1200XL, wyposażony w 64kB pamięci oraz m.in. obsługę aż 256 kolorów (16 kolorów w 16 odcieniach).

Czytaj więcej...
 

Premiera konsoli Sega Saturn

Premiera: 22 listopada 1994
Producent: Sega

22 listopada 1994 roku, na półki sklepowe w Japonii trafił Saturn - nowej generacji 32-bitowa konsola firmy Sega.

Czytaj więcej...
 

Premiera konsoli Nintendo Wii

Premiera: 19 listopada 2006
Producent: Nintendo

19 listopada 2006 roku, konsola siódmej generacji Nintendo Wii pojawiła się na półkach sklepowych w Stanach Zjednoczonych, a dokładniej w sklepie ToysRus na nowojorskim Times Square (fot.)

Czytaj więcej...
 

Komentarze do artykułu