Studio: Relic
Premiera: 28 września 1999
 
Premiera Homeworld (PC)

Wydany 28 września 1999 roku Homeworld, bez dwóch zdań wstrząsnął branżą i gatunkiem strategii czasu rzeczywistego - RTS.

Olbrzymia w tym zasługa scenariusza jak i pięknej realizacji oraz koncepcji rozgrywki strategicznej w pełnym kosmicznym 3D na płaszczyźnie x/y/z!

Ta osadzona w kosmosie gra science fiction opowiada o losie rasy Kushan z planety Kharak, która uległa zniszczeniu przez Imperium Taiidan w odwecie za rozwój technologii skoków w nadprzestrzeni. Ci, którzy przeżyli, podróżują olbrzymim statkiem matką, aby odzyskać starożytną ojczyznę Hiigary z rąk Taiidan, napotykając po drodze różnych piratów, najemników, kupców i rebeliantów. Na każdym poziomie gry gracz gromadzi zasoby, buduje flotę i wykorzystuje ją do niszczenia wrogich statków i wypełniania celów misji.

Nie dziwi zupełnie, że Homeworld został okrzyknięty hitem, będąc najwyżej ocenioną grą komputerową PC roku 1999 w rankingu MetaCritic, osiągając 93 punkty na 100 możliwych oraz czwartą najwyżej ocenioną grą w tym roku.

Redakcje pism branżowych rozpływały się w pochwałach za grafikę, muzykę i przemyślany gameplay w tym interfejs, który odpowiada za wygodną obsługę gry.

Warto dodać, że Homeworld był pierwszą grą zaprojektowaną przez studio Relic znaną również z takich późniejszych hitów z gatunku RTS jak Company of Heroes czy Warhammer 40,000: Dawn of War.

Ciekawostka

25 lutego 2015 roku wydana została długo oczekiwana edycja Homeworld Remastered Collection - jak nazwa wskazuje to zupełnie odnowiona wersja klasycznej gry, z obsługą wysokiej rozdzielczości, nowymi teksturami, efektami oraz wszelkimi dodatkami w tym Homeworld 2 oraz dodatkiem multiplayer.

Homeworld® Remastered Collection kupisz na GOG.com

Rozgrywka Homeworld
Pozostałe artykuły

Premiera konsoli Sega Dreamcast

Premiera: 27 listopada 1998r.
Producent: Sega

27 listopada 1998 roku korporacja Sega wydała w Japonii swoje najnowsze dziecko - konsolę Dreamcast - pierwszą konsolę telewizyjną szóstej generacji.

Czytaj więcej...
 

SDI - pierwsza komercyjna usługa dostępu do stałego łącza internetowego w ofercie Telekomunikacji Polskiej

Data wydarzenia: 29 listopada 1999r.
Producent: Telekomunikacja Polska / Ericsson

Rozpowszechnienie stałego dostępu do internetu zmieniło nas oraz otaczający nas świat, ale jeszcze 20 lat temu nie było wcale tak różowo. W Polsce stały i względnie przystępny dostęp do internetu w ofercie narodowego dostawcy telekomunikacyjnego pojawił się 29 listopada 1999 roku, dzięki pilotażowej usłudze Telekomunikacji Polskiej, zwanej "Szybki Dostęp do Internetu", w skrócie SDI.

Czytaj więcej...
 

Powstanie firmy Atari

Data wydarzenia: 27 czerwca 1972r.
Producent: Atari

50 lat temu, 27 czerwca 1972 roku w słonecznym Sunnyvale w stanie Kalifornia powstała firma, która zdefiniowała pojęcie elektronicznej rozrywki. Atari Inc. złożone przez Nolana Bushnella i Teda Dabney, stało się pionierem gier zręcznościowych (arcade), a także liczącym się producentem domowych konsol do gier oraz komputerów osobistych.

Czytaj więcej...
 

Zapowiedź konsoli Atari 7800 ProSystem

Data wydarzenia: 21 maja 1984r.

21 maja 1984 roku firma Atari (jeszcze jako Time Warner) zapowiedziała nową konsole do gier Atari 7800 ProSystem, która dzięki customowemu procesorowi SALLY (modyfikacji znanego MOS 6502) oraz układowi graficznemu MARIA, potrafiła poruszyć jednocześnie do 100 obiektów na ekranie w palecie 256 kolorów, a to ówcześnie było nie lada wyczynem!

Czytaj więcej...
 

Komentarze do artykułu