Studio: Relic
Premiera: 28 września 1999
 
Premiera Homeworld (PC)

Wydany 28 września 1999 roku Homeworld, bez dwóch zdań wstrząsnął branżą i gatunkiem strategii czasu rzeczywistego - RTS.

Olbrzymia w tym zasługa scenariusza jak i pięknej realizacji oraz koncepcji rozgrywki strategicznej w pełnym kosmicznym 3D na płaszczyźnie x/y/z!

Ta osadzona w kosmosie gra science fiction opowiada o losie rasy Kushan z planety Kharak, która uległa zniszczeniu przez Imperium Taiidan w odwecie za rozwój technologii skoków w nadprzestrzeni. Ci, którzy przeżyli, podróżują olbrzymim statkiem matką, aby odzyskać starożytną ojczyznę Hiigary z rąk Taiidan, napotykając po drodze różnych piratów, najemników, kupców i rebeliantów. Na każdym poziomie gry gracz gromadzi zasoby, buduje flotę i wykorzystuje ją do niszczenia wrogich statków i wypełniania celów misji.

Nie dziwi zupełnie, że Homeworld został okrzyknięty hitem, będąc najwyżej ocenioną grą komputerową PC roku 1999 w rankingu MetaCritic, osiągając 93 punkty na 100 możliwych oraz czwartą najwyżej ocenioną grą w tym roku.

Redakcje pism branżowych rozpływały się w pochwałach za grafikę, muzykę i przemyślany gameplay w tym interfejs, który odpowiada za wygodną obsługę gry.

Warto dodać, że Homeworld był pierwszą grą zaprojektowaną przez studio Relic znaną również z takich późniejszych hitów z gatunku RTS jak Company of Heroes czy Warhammer 40,000: Dawn of War.

Ciekawostka

25 lutego 2015 roku wydana została długo oczekiwana edycja Homeworld Remastered Collection - jak nazwa wskazuje to zupełnie odnowiona wersja klasycznej gry, z obsługą wysokiej rozdzielczości, nowymi teksturami, efektami oraz wszelkimi dodatkami w tym Homeworld 2 oraz dodatkiem multiplayer.

Homeworld® Remastered Collection kupisz na GOG.com

Rozgrywka Homeworld
Pozostałe artykuły

Premiera Sony PSX

Premiera: 13 grudnia 2003
Producent: Sony

13 grudnia 2003 roku w Japonii miała miejsce premiera wyjątkowego urządzenia - Sony PSX. W swojej postaci PSX było połączeniem konsoli PlayStation 2 (ze wsteczną kompatybilnością z grami oraz akcesoriami oryginalnego PlayStation), z cyfrową nagrywarką HDD oraz odtwarzaczem DVD.

Czytaj więcej...
 

Prezentacja komputera osobistego Atari 1200XL

Premiera: 13 grudnia 1982
Producent: Atari

13 grudnia 1982 roku w Nowym Jorku odbyła się konferencja prasowa Atari Inc., podczas której zaprezentowano komputer Atari 1200XL, wyposażony w 64kB pamięci oraz m.in. obsługę aż 256 kolorów (16 kolorów w 16 odcieniach).

Czytaj więcej...
 

Premiera konsoli Sega Saturn

Premiera: 22 listopada 1994
Producent: Sega

22 listopada 1994 roku, na półki sklepowe w Japonii trafił Saturn - nowej generacji 32-bitowa konsola firmy Sega.

Czytaj więcej...
 

Premiera konsoli Nintendo Wii

Premiera: 19 listopada 2006
Producent: Nintendo

19 listopada 2006 roku, konsola siódmej generacji Nintendo Wii pojawiła się na półkach sklepowych w Stanach Zjednoczonych, a dokładniej w sklepie ToysRus na nowojorskim Times Square (fot.)

Czytaj więcej...
 

Komentarze do artykułu